Už jste popřáli své oblíbené učitelce?

  1. březen - Den učitelů ČR

Učitelka, kvůli které se dítě těší do školy. Učitel, který dokáže výkladem žáky nadchnout a vzbudit v nich chuť zajímat se o danou látku víc. Takových pedagogů si vážíme.

Jak je to u vás? Těší se vaše děti do školy?

Jestli ano, je to určitě i zásluhou fajn paní učitelky nebo pana učitele, který jim přibližuje vědomosti tak, že děti škola baví.

Poděkujte učitelům malým dárkem, udělejte jim radost.

 

DOBRÝ NÁPAD, JDU NA TO!

 

A jak to bylo se školou ve FiHo.cz?

Radek, spolumajitel a spoluzakladatel FiHa, byl typický uličník. Do školy se sice těšil, ale spíš na kamarády a rošťárny, které s nimi vymýšlel. Bavil ho tělák a dílny, ale jeden předmět doopravdy miloval. Jedna paní učitelka v něm vzbudila lásku k chemii, kterou potom i vystudoval.

Lenka, kterou znáte z mailů nebo telefonátů při vyřizování objednávek, se na školu těšila. Malá holčička s copánky sice občas zapomínala na domácí úkoly, ale s učením jí to šlo samo nejen na prvním stupni, ale i později. Od páté třídy chodila na gymnázium, kdenavíc získala respekt k učitelům: Kantoři, co vyžadují znalosti a jsou přísní, ale naprosto féroví. A taky je to učení bavilo. Výborné vzpomínky mám na učitelku češtiny, kterou jsme od prváku dostali i jako třídní. Jak málokoho dnes čeština baví a považují ji za "otravnou", tak s ní celá třída bez výjimky dávala pozor a bez odmlouvání četla knihy.”  

Roman, Superman našeho skladu, to měl se školou podobně jako Radek. Tolik energie člověk má a měl by poslušně a nehybně sedět v lavici? Vždyť ten klučičí svět je tak pestrej, dětská hlava se nápady jen hemží a je škoda všechny ty rošťárny, které člověk vymyslí, nepoužít ;-)

Co vy, jaké jsou vaše vzpomínky na školní léta? Měli jste svou oblíbenou učitelku nebo učitele?