Lucart Ekologie na 3

Ekologie na 3

            Italská společnost Lucart představuje revoluci v oblasti výroby papírových produktů pro každodenní hygienu. Je to výrobní firma, která recyklací Tetrapak obalů povýšila běžný hygienický program na úroveň s vysokou přidanou hodnotou pro každého. 

            Lucart, ekologický papírový program, beze zbytku splní očekávání, která od hygienických produktů této značky očekáváme a nabízí i něco navíc. Tetrapak obaly, které obvykle končily v kontejnerech na směsný odpad, se znovu objevují v domácnostech, hotelích, nemocnicích, restauracích a dalších provozech, pro které Lucart připravil samostatné produktové řady.

            V praxi to znamená, že  Lucart shromažďuje staré Tetrapak obaly ve svých výrobních závodech, kde tento odpad rozdělí na základní suroviny - tedy primárně  papír, plast a hliník. Tyto materiály následně přepracuje do nových produktů s vysokou přidanou hodnotou a uvede je zpět do života.

            Papír Lucart Econatural můžete znovu vidět v podobě špičkových vysoce nasákavých útěrek, toaletních papírů, ubrousků a mnoha dalších produktů, jejichž základem je čistý papír. Plast a hliník se dále používá k výrobě smart dávkovacích systémů, které jsou nedílnou součástí papírového programu Lucart.

            Důkazem ekologického směru společnosti Lucart je, že se všechny jejich produkty pyšní prestižním certifikátem Ecolabel.