Jedy v kosmetice

Název článku je opravdu alarmující. Na první pohled to vypadá, že budeme psát o nežádoucích látkách vyskytujících se v kosmetice, které lidskému zdraví nejenže neprospívají, ale naopak škodí. Můžeme mezi ně zařadit konzervanty, sluneční filtry, antibakteriální přísady a mnoho dalších.

V produktech, o kterých se dnes budeme bavit, a které budeme rozebírat, se takový „koktejl“ zdraví škodlivých látek nenachází. Právě naopak - jsou v nich obsaženy pouze „jedy“ zdraví prospěšné. Mezi výrobce, kteří obohatili svoje výrobky o tyto netradiční přísady patří firmy Pleva (která využívá apitoxin, tedy včelí jed) a Vivaco (s jedem chřestýšovce Waglerova). Produkty, které obsahují včelí nebo hadí jedy, se vyznačují rychlým nástupem účinku, působí protizánětlivě a mají zásadní vliv na zvláčnění a oživení pleti.

Produktem od firmy Pleva s včelím jedem je Mast s apisinem. Tato mast se vtírá dle potřeby v tenké vrstvě do pokožky. Masáž prokrvuje pokožku v oblasti bolestivých kloubů nebo při nejralgiích. Pomáhá udržet masírované čísti v dobrém stavu. Tuto mast a mnoho jiných produkce rodinné firmy Pleva lze zakoupit zde

Produkty, využívající blahodárného účinku hadího jedu z chřestýšovce Waglerova, jsou z produkce kosmetické firmy Vivaco. Mezi ty nejžádanější můžeme zařadit SERPENS DERM Pleťový krém proti vráskám s hadím jedem a SERPENS DERM Omlazující tělové mléko s hadím jedem. Oba produkty s hadím jedem působí proti předčasnému stárnutí, tvorbě mimických vrásek a ochabování pleti. Obsahují vysoce účinnou anti-age látku SYN-AKE, která byla vyvinuta syntézou hadího jedu chřestýšovce Waglerova. Anti-age komplex doplňují čisté přírodní rostlinné oleje, kolagen a vitamín E, které zvyšují hladkost povrchu pleti, chrání proti volným radikálům a podporují proces noční regenerace.