Zdraví v každé kapce - přírodní sirupy a oleje firmy Topvet

 Topvet - zdraví z přírody I.                                        logo_small-1-1600x1430 

Dnes se zaměříme na nabídku mé oblíbené české firmy TopvetKonkrétně na přírodní doplňky stravy a bylinné produkty posilující naše zdraví. 

"Kořeny firmy Topvet sahají až do roku 1990, proto ji lze považovat za tradičního českého výrobce přírodní kosmetiky, doplňků stravy, veterinárních přípravků a zdravotních prostředků. Značka Topvet vznikla jako rodinná firma, a proto i dnes, přestože lidský potenciál již dávno není pouze z okruhu rodiny, udržuje si uvnitř firmy stejný zápal pro věc a stejné nadšení jako před lety. Firma je pro mnohé vzorem a příkladem, jak čerpat z přírody její sílu, zdraví a přirozenou aktivitu."

Bylinné extrakty - lihové

Tinktury a kapky jsou vyráběny tradičním šetrným způsobem zpracování vybraných bylin. Macerací v alkoholu jsou získávány lihové extrakty o přesně definovaném množství účinných látek. Tinktury jsou vhodné vždy na specifický zdravotní problém s maximálním ohledem na výslednou účinnost. V ověřených recepturách jsou použity jak tradiční evropské byliny, tak to nejlepší z bylin z celého světa. Společné působení bylin zaručuje dosažení maximálního výsledku. Vybrat si můžete z opravdu pestré škály bylin a bylinných směsí.

Jednodruhové - arnika, kaštan, kostival, arónie (černý jeřáb), baldriánové kapky (kozlík lékařský), benedikt lékařský, borůvka, bříza, divizna, echinacea, eleuterokol, grapefruit jádra, guarana, heřmánek, hloh, hřebíček, jeřáb ptačí, jinan, jírovec, jitrocel, jmelí, kontryhel, kopřiva, kotvičník, lékořice, lichořeřišnice, medvědice, mučenka myrhovník, ořešák, ostropestřec, propolis, přeslička, pupečníkovec asijský, rakytník, rozchodnice, řebříček, řimbaba, schizandra (klanopraška), srdečník, svízel, šalvěj, šišák bajkalský, topol, tužebník jilmový, vrba, vrbovka, zlatobýl, žen-šen

Směsi bylin dle zdravotního problému - deprese, detoxikace, imunita, jaterní směs, karmelitánská (zažívání), medea (spánek), močopohlavní aparát, padání vlasů, PMS, stimulace a další

Bylinné extrakty - tobolky

Jedná se o odlišnou formu zpracování bylin, která umožňuje velmi jednoduché užívání. Byliny jsou stejně jako v lihových tinkturách ve formě extraktů a dosahují proto vysoké míry účinnosti. Opět jsou v nabídce buď podle konkrétního zdravotního problému nebo podle užité byliny.

Jednodruhové - acai berry, aloe, beta glukan, brusinka, česnek, guarana, jinan, klanopraška, kozlík, kustovnice čínská, lichořeřišnice, maca, ostropestřec, pupalka, spirulina, šišák bajkalský, tribulus, třapatka, třezalka, vilcacora kočičí dráp, vrbovka, zelená káva, ženšen 

Směsidetoxikace, imunita, libido, močopohlavní aparát, padání vlasů, PMS, prostata, spánek, stimulace

Ostatní vitamíny a minerály - vápník, hořčík, železo, vit C, beta karoten, kurkumin, lutein, astaxantin, omega 3, MSM

Přírodní bylinné sirupy

Bylinné sirupy na rozdíl od tinktur a kapek neobsahují alkohol, což oceníme zejména u dětí a řidičů. Upravená receptura využívá nyní fruktózový základ, díky čemuž mají sirupy nejen nízký glykemický index, ale navíc se při jejich užití snižuje riziko kazivosti zubů. Některé sirupy jsou slazeny stévií a speciální řada myslí i na ty nejnáročnější a to na děti. Dokonce si zde můžete vybrat i sirupy pro vaše čtyřnohé mazlíčky. Příjemné je i nové ekologické balení sirupů do elegantních skleněných lahví, ke kterému firma Topvet přechází.

Přes 20 druhů originálních příchutí - accai berry, arónie, borovice, borůvka, brusinka, černý bez, echinacea, goji berry, granátové jablko, ibišek, jitrocel, kopřiva, lichořeřišnice, lipový květ, lišejník islandský, meduňka, ostropestřec, pampeliška, rakytník, yzop, zázvor

Se stévií - echinacea, jitrocel, ostropestřec, rakytník

Dětské sirupy - echinacea, jitrocel, šípek, betaglukan (ovoce s vit C, lesní ovoce a multivitamín)

Sirupy pro psy - detoxikace, kašel a nachlazení, imunita

Rostlinné potravinové oleje

Přírodní potravinové oleje mají vysokou biologickou a nutriční hodnotou. Jsou získávány z plodů a semen rostlin a jsou bohaté na celou řadu pro tělo nezbytných aktivních látek jako jsou vitamíny, minerály, nenasycené mastné kyseliny, flavonoidy a další, které jsou často esenciální (naše tělo si je neumí vyrobit).

Mnohé z těchto olejů můžeme využít při přípravě či dochucování jídel - teplé i studené polévky, saláty, smoothie, koktejly a ovocné šťávy, pomazánky a podobně, nebo je možné je užívat samotné dle uvedeného dávkování.

Vybrat si můžete olej lněný, olivový, arašídový, konopný, bio kokosový, rýžový, sezamový, ostropestřec, dýňový, pupalkový, avokádový, hroznový nebo rakytníkový.

TIP! V příštím díle se podíváme blíže na wellness a aroma produkty firmy Topvet. Představíme si luxusní nabídku pleťových a koupelových olejů, řadu masážních a terapeutických přípravků, bylinné balzámy a masti, ručně vyráběná mýdla nebo vonné silice a aroma spreje. Vše přírodní, šetrné ke zdraví i přírodě.